uz-logo-pion-2.png

Filtruj wiadomości
Filtruj po dacie:
  • Taki będzie nowy wiek emerytalny. Jakie zmiany nastąpią? Te osoby będą mogły skorzystać z szybszej emerytury!

13.09.2024

Emerytura w wieku 50 lat? To możliwe? Planowane zmiany budzą wiele emocji i wątpliwości. Ludzie obawiają się, że ich przyszłe emerytury mogą okazać się za niskie. Zmiany w systemie emerytalnym powodują sporo niepokoju i wywołują dyskusje. Czy zostanie wprowadzony nowy wiek emerytalny? Kiedy zaczną obowiązywać emerytury zależne od stażu pracy? Sprawdź szczegóły!

• Pensja minimalna w 2025 roku. Rząd zmienia decyzję i podnosi wcześniej zaproponowaną kwotę!

12.09.2024

W kwestii pensji minimalnej na 2025 rok jest już niemal wszystko jasne. Czekamy jedynie na odpowiednie rozporządzenie rządu (znana jest treść projektu wraz ze stawkami). Dotyczyć ono będzie ponad 3 milionów pracowników! Ile zatem wyniesie płaca minimalna od stycznia 2025 roku, do ilu wzrośnie stawka godzinowa? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.

• Nie ma porozumienia w sprawie wzrostu minimalnego wynagrodzenia oraz płac w budżetówce

20.08.2024

Posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego w dniu 15 lipca br. nie przyniosło odpowiedzi na pytania, o ile w przyszłym roku wzrośnie minimalne wynagrodzenie ani na jaki wzrost płac mogą liczyć pracownicy państwowej sfery budżetowej.

• Biuletyn Informacyjny Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” - lipiec - sierpień 2024 r.

15.08.2024

Dar wolności 1980 roku 44 lata temu po strajkach w całym kraju, w wyniku porozumień z ówczesną władzą powstał Niezależny Samo-rządny Związek Zawodowy „Solidarność”. Mamy pełną świadomość tego, że „Solidarność” powstała na bazie wcześniejszych zmagań Polaków, podczas których na pierwszym planie była walka o godność i podmiotowość człowieka, dalej były czynniki materialne, ale także potrzeba wyzwolenia się z jarzma komunizmu i odzyskanie wolności i suwerenności.

• Biuletyn Informacyjny Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” - maj – czerwiec 2024 r.

02.07.2024

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” powołany w Polsce w wyniku protestu robotniczego i utworzony na podstawie porozumienia zawartego dnia 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową, opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej, prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społeczny

komisja_krajowa_logo.jpg     solid_ksn_logo_kopia.png    solid_ksn_logo_zg.jpg tygodniksolidarnosc.jpg     facebook_logo.jpg
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego